Uzaya çıktı piyasaya çıkamadı! İşte Tesla Roadster satışa çıkış tarihi!

Tesla Roadster muhtemelen elektrikli otomobil piyasasına hakim birçok kişi tarafından merakla beklenen bir otomobil. Tesla’nın sahibi Elon Musk ise “ha bugün ha yarın” tarzında devam etmeye niyetli. Peki Tesla Roadster ne zaman satışa çıkacak? İşte Tesla Roadster çıkış tarihi ve özellikleri!

Musk: Roadster uçabilecek! Tesla Roadster satışa çıkış tarihi ne zaman?

Çılgın milyarder Elon Musk gerçekten zeki bir yönetici. Ancak aldığı “komik” kararlar ile biraz da ciddiyetsiz desek çok da yanlış bir yorum yapmış olmayız. Kurucusu olduğu Tesla markasının merakla beklenen otomobili Tesla Roadster’in de epey bir reklamını yaptı. Ancak aradan geçen yıllara baktığımızda ortada ne bir otomobil ne de gerçek bir verinin varlığından söz edemiyoruz.

Öncelikle “Tesla Roadster neydi ya unuttum!” gibi bir tepki verdiyseniz hemen hatırlatalım. Musk’ın geçtiğimiz yıllarda uzay boşluğuna yolladığı kırmızı otomobil. O dönem için gerçekten maliyetli ancak bir o kadar da ses getiren bu reklamın ardından herkes merakla otomobilin piyasaya çıkmasını bekledi. Ancak otomobil tanıtılalı tam 7 yıl oldu.

Tabi bu süreçte Musk bazı açıklamalar yaptı. Zira Twitter yani X platformunda bu konuyla epey dalga geçildi. Dün yapılan bir eleştiriye ise “Roadster uçabiliyor” şeklinde bir cevap verdi. Ancak “Tesla Roadster çıkış tarihi ne zaman?” “Ne zaman satışa çıkacak?” sorularının gerçek cevabına gelirsek Musk bu sorular için 2025 yılını işaret etti.

Fakat 2025 yılında aklımızda olan Roadster modelinden daha farklı bir modeli göreceğiz. Zira aradan geçen süreçte otomobil eskidi. Bugünün şartlarına ve standartlarına uygun bir otomobil olması için bazı düzenlemelerin yapılmasına şart gözüyle bakılıyor.

Tesla Roadster özellikleri!

Özellik Detaylar
Üretici Tesla, Inc.
Model Roadster
Motor Üç motorlu AWD (iki arka, bir ön)
Güç Aktarımı Elektrikli
Menzil 1000 km (620 mil)
Maksimum Hız 400 km/s (250 mph)
0-100 km/s Hızlanma 1.9 saniye
0-160 km/s Hızlanma 4.2 saniye
Çeyrek Mil Süresi 8.8 saniye
Batarya Kapasitesi 200 kWh
Şarj Süresi Hızlı şarj ile yaklaşık 44 dakika (80% doluluk)
Tork 10,000 Nm (7,400 lb-ft)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir