Edremit Belediyesi, uçkunla mücadelede seferberlik başlattı

Edremit Belediyesi, yaz mevsimi öncesinde uçkunla mücadelede büyük bir seferberlik başlattı.

Belediye Başkanı Mehmet Ertaş’ın göreve başladıktan sonra ilk talimatlarından olan mücadele kapsamında, şehrin çeşitli bölgelerinde yoğunlaşan uçkun ve diğer zararlıların üremesini engellemek için kararlı bir şekilde çalışıyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş göreve başladıktan sonra ilk olarak kabristanlıkların bakımı, şehrin temiz tutulması ve sinekle mücadele konusunda ekiplere talimat verdi. Başkan Ertaş’ın talimatı sonrasında uçkunlarla mücadelenin etkili bir şekilde yürütülmesi için sahada çalışmalarını hızlandıran ekipler, özellikle su birikintisi potansiyeli taşıyan alanlarda larva ilaçlaması yapıyor. Sazlıklar, yoğun otluk bölgeler ve çöp konteynerleri gibi potansiyel üreme alanları öncelikli olarak ilaçlanıyor.

Belediye yetkilileri, vatandaşların da bu mücadeleye destek olmalarını ve evlerinin yakınında su birikintileri oluşturmamalarını önemle vurguluyor. Balkonlarda, bahçelerde veya evlerin önünde bulunan su birikintilerinin düzenli olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi gerektiği belirtiliyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “Edremitlimizin her alanda yaşanabilir bir kent olması, temiz bir çevre,  temiz bir kent ve en önemlisi vatandaşlarımızın sağlığı ve konforu için çalışmalara hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir